Przygotowanie kampera do sezonu

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a niebawem lato, wakacje. Gdzie w tym roku pojechać co zobaczyć ? Samochód, pociąg, a może kamper ?

Wybór jest prosty – Kamper !

Nic nie daje tyle frajdy i niezapomnianych przygód, różnorodności odwiedzanych miejsc co rodzinne wakacje objazdowe kamperem.
Nim jednak wyruszymy w tę podróż musimy mieć pewność że kamper który wypożyczymy sprosta naszym oczekiwaniom, będzie bezpieczny i bezawaryjny.

Campway, jako rzetelna i odpowiedzialna firma, co roku w okresie zimowym dokładamy wszelkich starań aby nasze kampery były gotowe w 100% pod każdym względem, bowiem tylko gruntownie przygotowany pojazd nie sprawi w podróży niemiłej niespodzianki i jednocześnie sprawi że nasze dalekie wyprawy będą wyjątkowe.

Jak zatem wygląda cykl przygotowań kampera do sezonu?

1. Gruntowne sprawdzenie dokumentacja kampera
– ważność przeglądu rejestracyjnego (badanie techniczne), nie może być sytuacji w której badanie techniczne kończy się w okresie letnio wakacyjnym.
– ważność polisy ubezpieczeniowej, obowiązkowe ubezpieczenie OC, AC, Asistance, Zielona karta wymagana w wybranych krajach (poza Unią Europejską)

2. Serwis techniczny kampera który to z kolei możemy podzielić na dwa etapy:
– serwis związany ze stanem technicznym samego pojazdu
– serwis związany ze stanem technicznym “domu na kółkach”

Serwis techniczny rozpoczynamy od wymiany oleju i wszystkich filtrów (powietrza, paliwa, filtra kabinowego, filtra klimatyzacji), sprawdzam kiedy przypada wymiana rozrządu.
Sprawdzamy stan pasków napędzających poszczególne podzespoły, stan wszelkich płynów eksploatacyjnych, sprawdzamy również wszystko pod kątem ewentualnych wycieków.

Następnym bardzo istotnym element jest ogumienie. Opony muszą być świeże (max wiek to 3-4 lata), posiadać dobry bieżnik, oraz brak jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. To w końcu podstawa bezpieczeństwa naszych klientów.
Ostatnim etapem jest sprawdzenie układu hamulcowego oraz zawieszenia kampera na stacji diagnostycznej.

Serwis „domu na kółkach” odbywa się na wielu płaszczyznach od bezpośredniego sprawdzenia całego wyposażenie kampera – czy działają wszystkie urządzenia, oświetlenie, czy wszelkie wyposażenie jest odpowiednio przymocowane do zabudowy, sprawdzamy aktualizacje wszelkich systemów, takich jak nawigacja, sprawdzenia działania klimatyzacji jak również dodatkowe urządzenia takie jak anteny satelitarne, panele fotowoltaiczne, movery, bagażniki rowerowe, markizy i inne.

Najważniejsze aspekty które musimy skontrolować to:
– Działanie instalacji elektrycznej, i tutaj mamy dwa rodzaje zasilania prądem na postoju. Samowystarczalna instalacja solarna oraz prąd z gniazdka 220-230 V (specjalne akumulatory).
– Woda w kamperze. Woda popłynie z kranu jeśli spełnione są 2 warunki. Mamy wodę zatankowaną do zbiornika wody czystej i mamy sprawną pompę wody (każdy kamper ma dedykowany przełącznik). Po odkręceniu kranu, woda powinna lecieć, a pompa od czasu do czasu będzie się włączać celem utrzymania odpowiedniego ciśnienia.
– Gaz w kamperze. Każdy kamper wyposażony jest w butlę gazową (mieszanka propan – butanu). Najpopularniejszymi urządzeniami na gaz w kamperach są lodówka, kuchenka, ogrzewanie strefy mieszkalnej, bojler ogrzewający wodę.

Ostatnim etapem naszych przygotowań do sezonu jest kosmetyka zewnętrza oraz wewnętrzna. Tutaj kamper przechodzi gruntowne mycie, pranie tapicerki, czyszczenie wnętrza, pranie materacy i pościeli. To sprawi że każdy dzień w naszych kamperach Kronos 295m i Kronos 284tl, będzie przyjemny i niezapomniany.

Gdy wszystkie podpunkty naszej listy mamy „odhaczone” jesteśmy pewni że nasz kamper spełni państwa oczekiwania a wakacje w nim spędzone będą udane i wyjątkowe. Sprawdź aktualne warunki wynajmu oraz cennik.