Kamperem do Seget Vranjicy

Kamperem do Chorwacji

Kamperem do Chorwacji


Kamperem do Chorwacji - Plaża Mala Duba, Dalmacja
Podróż Kamperem do Chorwacji – marzenia na wyciągniecie ręki.

Chorwacja, Przepiękny kraj leżący na pograniczu Europy Środkowej i Europy Południowej. Leży nad Morzem Adriatyckim i graniczy od wschodu z Serbią oraz Węgrami, od południa z Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą oraz Słowenią od północy. Południowo zachodnia część kraju ma dostęp do Morza Adriatyckiego. Chorwacja 1 lipca 2013 należy do Unii Europejskiej.

W Chorwacji przeważa klimat śródziemnomorski, zwłaszcza nad Adriatykiem. Na wybrzeżu i na wyspach panuje klimat śródziemnomorski z ciepłym i słonecznym latem oraz łagodną zimą. Tym samym jest to idealne miejsce na wakacje.

Chorwackie drogi

Dobrej jakości drogi lokalne oraz doskonała sieć autostrad sprawia że jest to idealne miejsce na wyprawę Kamperem.
Istnieje wiele dróg którymi można dojechać samochodem lub Kamperem na wymarzone wakacje do Chorwacji. Wybór w głównej mierze uzależniony jest od miejsca z jakiego ruszamy oraz miejsca do którego chcemy dotrzeć.
Zdecydowanie najpopularniejszą trasa jest trasa przez Czechy, Austrię i Słowenię. Wybierając tę drogę należy kierować się na miasta: Cieszyn, Frydek Mistek, Olomouc, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb, Karlovac. Autostradą A1 w kierunku Splitu albo A6 w kierunku Rijeki.

Kamperem do Chorwacji - Sucuraj, Dalmacja

Kamperem do Chorwacji - Plaża Mala Duba, Dalmacja
Popularne trasy dojazdu

Drugą popularną trasą jest trasa przez Słowację i Węgry. Trasa ta wybierana jest często przez mieszkańców południowo wschodniej Polski, między innymi klientów naszej wypożyczalni Kamperów. Jadąc tą trasą kierujemy się na przejście graniczne w Barwinku a później na Presov, Koszyce, Budapeszt, Zagrzeb, Karlovac – autostradą A1 w kierunku Splitu albo A6 w kierunku Rijeki.
Trzecią trasą o której warto wspomnieć jest trasa dla osób kierujących się południe Chorwacji, w okolice Dubrownika albo do Czarnogóry. Prowadzi ona przez Słowacja, Węgry, Bośnię i Hercegowine. W tym przypadku kierujemy się na Budapeszt, Paks, Szekszard, Mohacs, Udvar, Beli Manastir, Osijek, Dakovo, Slavonski Brod, Doboj, Zenica, Sarajewo, Mostar, Metkovic.

Chorwacja Kamperem – gwarancja udanych wakacji

Najlepszy sposób na zwiedzanie Chorwacji – Kamper ! (RT KRONOS 295M, RT KRONOS 284TL)
Dla turystów chcących zwiedzić Chorwację, wybór Kampera jako środka transportu to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Chorwacja jest niezwykle zróżnicowanym krajem (góry, morze). Oferuje świetne kempingi doskonale skomunikowane, a podróż Chorwackimi drogami to czysta przyjemność.

Jeśli wybieracie się na wakacje do Chorwacji a jako środek transportu wybraliście Kampera, to warto tu napisać kilka słów o drogach.

Kamperem do Chorwacji - Plaża Mala Duba, Dalmacja

Magistrale Adriatycka

Kierowców kamperów ucieszy zapewne fakt, że chorwackie autostrady mimo że płatne, są bezpieczne i bardzo dobrze oznakowane.

Jeśli chodzi o natężenie ruchu to w szczycie sezonu w weekendy – najlepiej unikać podróżowania, natomiast w dni powszednie jazda po chorwackich drogach i autostradach to czysta przyjemność.
Dla spragnionych wrażeń oraz bajkowych widoków polecamy Magistrale Adriatycką (Jadranska Magistrala). Jest to droga biegnąca wzdłuż wschodniego wybrzeża Morza Adriatyckiego, stanowiąca fragment trzech tras europejskich: E65, E80 oraz E851.

Zobaczcie też wpis o wyprawie naszym kamperem do Splitu i Trogiru

Wszystkich zainteresowanych tematem Kamperów zapraszamy na nasz Fanpage.